Listwa sufitowa styropianowa

Poznaj dekory ze styropianu: Listwy styropianowe dekoracyjne, Listwa sufitowa styropianowa i inne

Kuchnia industrialna

Choć wiele osób decyduje się na wybór białej, skandynawskiej kuchni to nie można zapomnieć o tej w nieco surowszym stylu. Kuchnia industrialna to prawdziwa uczta dla oka, dla osób kochających wysokie loftowe, amerykańskie pomieszczenia. Warto w takim pomieszczeniu wykorzystać listwy dekoracyjne sufitowe.

Zastosowanie pomiędzy ścianą a sufitem, sprawią, że kuchnia industrialna nabierze nieco lżejszego, delikatniejszego wyglądu. Jednak warto dodać, że listwy dekoracyjne sufitowe, można przemalować na inny kolor. Kuchnie industrialne wyróżniają się czarnym kolorem, dlatego doskonałym rozwiązaniem może okazać się zmiana ich koloru właśnie na ten kolor.

Listwy dekoracyjne sufitowe mogą również być zainstalowane na innej powierzchni niż ściana. Często w takim stylu można spotkać cegiełki, czy beton. Listwy te idealnie się dopasują do tych powierzchni i bez problemu je na nich zamontujesz. 

Dekoracje w kuchniListwy dekoracyjne sufitowe

Decydując się na kuchnie w takim wyglądzie, warto jest, zwrócić, uwagę, na elementy takie jak obrazy, czy lustra. Stosując przepiękne, czarne lub złote elementy, w prosty sposób można przełamać wygląd kuchni.

W takich pomieszczeniach można również znaleźć sporo czarnego metalu, którego możemy znaleźć w nogach krzesła, stołów czy nawet na suficie! Warto w takim przypadku zdecydować się na zastosowanie listew dekoracyjnych sufitowych, aby przepięknie dopełnić wygląd całego pomieszczenia! 

Jeżeli szukasz pięknych dekorów, musisz zdecydować się właśnie na ten produkt!

Jak zamontować listwy dekoracyjne sufitowe w kuchni?

To bardzo prosta sprawa! Montażu można dokonać w kilku prostych krokach. Dużym ułatwieniem jest to, jeżeli mamy już kupione listwy pod wymiar. Jeżeli trzeba je docinać to pracy jest trochę więcej, ale to też wcale nie jest trudne.

Docinanie

Aby dociąć listwy dekoracyjne sufitowe trzeba dobrze je odmierzyć i wykorzystać skrzynkę uciosową. Można wykonywać w niej cięć pod kątem prostym lub 45 stopni w zależności od wymaganego efektu. Wystarczy włożyć dekor do skrzynki i w odpowiednim miejscu wykonać cięcie ręczną piłką z gęstymi ząbkami.

Montowanie

Kiedy listwy są już docięte, oznaczamy na ścianach miejsce, w którym chcemy je przymocować. Oczywiście wcześniej trzeba odpowiednio przygotować i zabezpieczyć pomieszczenie - musi być czyste i suche. Nakładamy klej na robocze miejsce listwy dekoracyjnej sufitowej i mocno dociskamy do ściany. Nadmiar kleju należy usunąć zwilżoną ściereczką. Pozostawić do wyschnięcia.

Malowanie

Kiedy listwy dekoracyjne sufitowe są już mocno przytwierdzone do płaszczyzny, należy zabezpieczyć taśmą malarską sufit i ściany. Teraz można pomalować dekor na dowolnie wybraną barwę, tylko farbą niezawierającą rozpuszczalników, ponieważ może to zniszczyć strukturę dekoru. Po wyschnięciu usuwamy taśmy i gotowe!

  • Listwy sufitowe styropianowe